Jak dobrać serwetki do obrusu?

Wyobraź sobie elegancki stół przygotowany na uroczystą kolację czy rodzinne spotkanie. Piękna zastawa, świece, kwiaty i… odpowiednio dobrane serwetki. To właśnie one potrafią dodać szyku i klasycznej elegancji całej aranżacji stołu. Ale jak dobrać serwetki do obrusu, aby stworzyć spójny i harmonijny wystrój? Z tego wpisu dowiesz się, jakie funkcje pełnią serwetki oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Jakie funkcje pełnią przy stole serwetki?

Serwetki to nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczny. Pełnią one funkcję ochronną, chroniąc ubrania przed zabrudzeniami podczas spożywania posiłków. Ponadto serwetki wpływają na atmosferę przy stole – eleganckie materiałowe serwetki nadają ton uroczystości i podkreślają staranność przygotowania całego przyjęcia. Warto więc zwrócić uwagę na dobór odpowiednich serwetek, które będą pasować zarówno do obrusu, jak i zastawy stołowej.

Czym warto się kierować, wybierając serwetki?

Kolor serwetek ozdobnych na stół powinien być dopasowany do kolorystyki obrusu i zastawy stołowej. Jeśli masz w domu jeden lub dwa komplety zastawy, dobranie odpowiednich serwetek nie będzie problemem. Można również poszukać serwetek w kolorze obrusu, aby stworzyć spójną kompozycję. Jeśli jednak posiadasz wiele obrusów, a nie chcesz kupować dużej ilości serwetek, warto postawić na klasyczną biel ze złotym lub srebrnym haftem. Takie serwetki sprawdzą się niemal w każdej aranżacji stołu.

Podczas przyjęcia warto zdecydować się na materiałowe serwetki – bawełniane lub lniane. Papierowe serwetki mogą sprawdzić się podczas grilla w ogrodzie, ale nie są odpowiednie na elegancką kolację. Bawełniane i lniane serwetki nie tylko pięknie się prezentują, ale są też dość łatwe w pielęgnacji. Należy jedynie pamiętać o szybkim zapieraniu ewentualnych plam oraz praniu zgodnie z informacjami umieszczonymi przez producenta na metce.

Podsumowując, odpowiedni dobór serwetek do obrusu i zastawy stołowej ma kluczowe znaczenie dla stworzenia eleganckiej i spójnej aranżacji stołu. Pamiętaj o dopasowaniu kolorystyki oraz wyborze materiałowych serwetek, które nie tylko będą pięknie się prezentować, ale również ułatwią pielęgnację i utrzymanie czystości podczas przyjęcia.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło