Jakie serwetki wybrać na uroczysty bankiet?

Wyjątkowy bankiet wymaga odpowiedniej oprawy, a jednym z elementów, który może dodać klasy i uroku każdej uroczystości, są serwetki ozdobne na stół. Dobrze dobrana serwetka sprawi, że Twój stół będzie wyglądał doskonale, a goście będą się czuć komfortowo. Jakie serwetki wybrać na bankiet i jakie są ich funkcje? Oto przewodnik po bankietowych serwetkach.

Do czego potrzebne są na bankietach serwetki ozdobne na stół?

Serwetki pełnią wiele funkcji podczas bankietów. Przede wszystkim są elegancką dekoracją stołu. Dobrze dobrane serwetki wpisują się w ogólną aranżację sali, dodając jej wyrazistości i podkreślając charakter wystroju. Pozwalają też na szybkie przetarcie dłoni czy ust oraz chronią ubrania przed przypadkowymi plamami. Są więc nie tylko ozdobą, ale także praktycznym elementem każdego przyjęcia.

Serwetki ozdobne na stół umieszcza się przy każdym miejscu, aby wszyscy goście mogli z nich swobodnie korzystać. Niewątpliwie moment, w którym uczestnicy imprezy rozwijają serwetki i kładą je na kolanach lub szyi, jest sygnałem, że uroczystość właśnie się rozpoczęła.

Jakie serwetki wybrać na bankiet?

Wybór serwetek na bankiet może być nieco trudny, zwłaszcza gdy chcemy mieć pewność, że będą one adekwatne do klasy i charakteru imprezy. Papierowe serwetki, choć wygodne i łatwe w utrzymaniu, nie sprawdzą się na eleganckim bankiecie. Brak wytrzymałości oraz mała ekologiczność to kolejne argumenty przeciw papierowym serwetkom.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są serwetki tkaninowe, wykonane z materiałów bawełnianych. Takie serwetki są o wiele trwalsze i bardziej estetyczne. Najlepszym wyborem są serwetki ozdobne w kolorze białym, który pasuje do każdej aranżacji i podkreśla odświętny charakter spotkania. Ponadto serwetki tkaninowe można wielokrotnie używać i prać, co czyni je bardziej ekonomicznymi, ekologicznymi i praktycznymi.

Kluczowy jest także wybór odpowiedniej gramatury materiału – najlepiej szukać tkanin w przedziale gramatury 210-240g/m2, które są wytrzymałe i dobrze znoszą częste pranie oraz działanie różnorodnych środków chemicznych.  Ważne jest również odpowiednie wykończenie serwetek – zakładka o szerokości łącznie centymetr pozwoli na łatwe wykrochmalenie i układanie dekoracji na stole.

Podsumowując, serwetki ozdobne na stół są nieodłącznym elementem każdego bankietu, wpływają bowiem na jego estetykę oraz komfort gości. Wybierając serwetki, warto postawić na tkaninowe, trwałe i estetyczne modele, które sprawią, że Twój bankiet będzie niezapomnianym wydarzeniem.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło