Po czym poznać obrusy ekskluzywne?

Obrusy są nieodłącznym elementem tradycyjnej aranżacji wnętrza. Dzięki nim stół zyskuje elegancką oprawę i skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnymi zaplamieniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Obrusy sprawdzają się więc idealne zarówno od święta, jak i na co dzień. Abyś była zadowolona ze swojego obrusu, powinnaś jednak wybierać produkty najwyższej jakości. Tylko takie obrusy dodadzą Twojej jadalni czy salonowi uroku, będą łatwe w czyszczeniu, trwałe, a także estetyczne. Z tego wpisu dowiesz się, czym charakteryzują się ekskluzywne obrusy i gdzie można je kupić!

Jakie cechy powinny posiadać ekskluzywne obrusy?

Obrusy, które można nazywać ekskluzywnymi to produkty wysokogatunkowe. Powstają z tkanin najwyższej jakości charakteryzujących się doskonałymi właściwościami. Do takich materiałów można zaliczyć tkaniny plamoodporne, które wyróżniają się dużą odpornością na zabrudzenia. Poddaje się je specjalistycznej obróbce, dzięki której ich powierzchnia pokryta zostaje specjalną powłoką ochronną. Jest ona całkowicie niewidoczna, więc nie wpływa na wygląd obrusów, za to doskonale chroni je przed zaplamieniami. Jej działanie można porównać do efektu kaczych piór, gdyż wszelkie rozlane na obrusie płyny natychmiast formują się w małe krople, które możesz bez trudu zetrzeć zwykłą szmatką czy ręcznikiem jednorazowym. Płyny nie wnikają w głąb tkaniny tak samo jak woda nie wnika w pióra kaczek.

Ekskluzywne obrusy to także nakrycia uszyte ze szlachetnych, naturalnych tkanin takich jak np. len. Pięknie prezentują się na stole, są wytrzymałe, przyjemne w dotyku i całkowicie bezpieczne dla alergików, gdyż nie rozwijają się w nich roztocza. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowym wyglądzie jadalni, możesz także zdecydować się na zakup obrusów zaliczanych do kategorii premium (np. z kolekcji Lili, składają się one w 60% z bawełny i 40% z poliestru).

O tym, że obrusy są luksusowe, świadczą także staranność szycia i idealne dopasowanie ich wymiarów do gabarytów stołu. Idealnym rozwiązaniem są więc obrusy na wymiar, które nie będą ani za krótkie, ani za długie, dzięki czemu będą się prezentować niezwykle elegancko. Obrusy nie mogą być także wykonane niechlujnie. Nie ma mowy o żadnych wystających nitkach, krzywych szwach czy niestarannie wykończonych krawędziach. Obrus musi trzymać wymiar oraz mieć estetyczne wykończenie brzegów. 

Doskonale prezentują się obrusy z wykończeniem typu mankiet albo klasyczne białe obrusy wykończone ozdobną gipiurą. Jeżeli zależy Ci na ekskluzywnym obrusie, wybieraj produkty najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Takie obrusy będą Ci służyć przez wiele lat, cały czas prezentując się nienagannie, gdyż są wykonane z wytrzymałych i odpornych na zabrudzenia materiałów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło