Z czego wykonane są obrusy plamoodporne?

Obrus to tradycyjne nakrycie przeznaczone na stół jadalny. Pełni on funkcje ozdobne, dodając wnętrzu eleganckiego uroku, a także użytkowe, zabezpieczając blat stołu przed ewentualnymi zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki niemu Twoja jadalnia prezentuje się estetycznie, a każdy posiłek jedzony przy stole nabiera odpowiedniej oprawy. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup obrusu plamoodpornego. Jeżeli zastanawiasz się, z czego dokładnie powstają tego typu obrusy i czy naprawdę warto je kupować, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis!

Czym są popularne obrusy plamoodporne i jakie są ich największe zalety?

Obrusy plamoodporne cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, gdyż zapewniają one niebywałą wygodę użytkowania. Dzięki zastosowaniu do ich produkcji tkanin plamoodpornych nie musisz martwić się żadną plamą. Jeżeli przez przypadek rozleje się na nie napój czy sos, wystarczy zetrzeć go przy pomocy szmatki albo ręcznika jednorazowego, a po plamie nie pozostanie nawet najmniejszy ślad. 

Zastanawiasz się jak to możliwe? Obrusy plamoodporne swoje niezwykłe właściwości zawdzięczają specjalistycznej obróbce, jakiej poddawana jest tkanina. Obustronna apretura zabezpiecza materiał przed wchłanianiem rozlanych płynów i tłuszczów. Najskuteczniejsze są powłoki teflonowe, które rewelacyjnie chronią tkaninę przed wszelkimi zabrudzeniami. Technologia Teflon Fabric, czyli podwójne teflonowanie, gwarantuje najwyższą ochronę. Kiedy sok, wino czy sos rozleje się na powierzchni obrusu plamoodpornego, natychmiast przybiera formę kropli, które nie wnikają w głąb tkaniny. Dzięki temu wystarczy zetrzeć zabrudzenie szmatką, a na obrusie nie powstanie nieestetyczna plama. 

Tego typu obrusy są bardzo praktyczne, gdyż są łatwe w czyszczeniu. Długo pozostają czyste i świeże, dzięki czemu znacznie wydłuża się ich czas eksploatacji. Nie trzeba ich prać tak często, jak obrusów uszytych z bawełny, lnu czy poliestru pozbawionego tego specjalnego zabezpieczenia. Z tego względu obrusy plamoodporne sprawdzają się doskonale zarówno w warunkach domowych, jak i w restauracjach, salach bankietowych czy na stołówkach.

Tkaniny plamoodporne, z jakich produkowane są obrusy plamoodporne, to materiały poliestrowe najwyższej jakości. Dzięki ich zastosowaniu masz pewność, że Twój obrus nawet po wielu praniach zachowa swoje pierwotne właściwości, nie straci elastyczności, nie wyblaknie ani nie ulegnie zmechaceniu.

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło